Rozpoczynamy projekt 0,4 MW dla firmy Skalik ze Świętajna
Z radością informujemy, że rozpoczynamy realizację projektu 0,4 MW w formule zaprojektuj i wybuduj dla firmy Skalik ze Świętajna w pow. szczycieńskim.
Inwestycja dla przedsiębiorstwa z branży meblarskiej będzie oparta o 3 inwertery Huawei oraz 666 modułów fotowoltaicznych marki Risen Energy. Zakres naszych prac to m.in. wykonanie dokumentacji projektowej, dostawa komponentów, montaż konstrukcji oraz uruchomienie systemu monitoringu i systemu detekcji ruchu.
Oprócz budowy samej elektrowni, wykonamy również szereg prac towarzyszących, takich jak budowę przyłącza pod drogę powiatową, modernizację zakładowej stacji SN oraz budowę systemu zarządzania energią w zakładzie EMS.
Projekt rozpoczynamy od opracowania dokumentacji budowlanej i wykonawczej, a pierwsza łopata na placu budowy zostanie wbita na początku 2026 roku.
Co zadecydowało o wyborze firmy Voltaic System?
– Przed zleceniem prac, dokładnie analizowałem oferty wykonawców – mówi inwestor, Grzegorz Skalik.
– Ostatecznie wybrałem Voltaic System, ponieważ wszystkie formalności były jasne i przejrzyste. Od początku czułem się pewnie i miałem przekonanie, że współpraca będzie przebiegać sprawnie i zgodnie z harmonogramem.
Skalik to rodzinna firma z tradycją, która już od 40 lat zajmuje się produkcją mebli drewnianych. W produkcji mebli stawia głównie na drewno dębowe, które pochodzi z lasów zarządzanych zrównoważoną gospodarką leśną – na co posiada odpowiedni certyfikat FSC®. Tu proces produkcji rozpoczyna się od surowego, okrągłego drewna, a kończy na w pełni gotowym meblu. Skalik w swojej ofercie posiada meble do jadalni, sypialni, salonu, przedpokoju, a także do biur. We współpracy z projektantami tworzy kolekcje zgodne z najnowszymi trendami, które podbijają serca klientów w Europie, ale i na całym świecie!
Elektrownia PV dla firmy Skalik to kolejna realizacja naszej firmy, która potwierdza duże zaufanie klientów i silną pozycję Voltaic System na lokalnym rynku OZE.
Czy wiesz, że… wspieramy przedsiębiorstwa również w pozyskaniu pożyczki 1,5% na fotowoltaikę z możliwością umorzenia 24% od BGK? Skorzystanie z takiego wsparcia to prosty krok w stronę oszczędności i zielonej energii dla firmy.
Skontaktuj się z ekspertami od energetyki i dowiedz się, jak zwiększyć konkurencyjność Twojego biznesu.